Michal

Przedstawiamy wam szefa wszystkich szefów, twórcę Kaczego Bagna, Michała Łapińskiego zwanego Misiem, który zarządza naszą działalnością i przewodzi Spółdzielni Socjalnej. To z nim rozmawiacie przez telefon i wymieniacie maile. Michał jeśli nie pracuje w biurze, to prowadzi warsztaty szczudlarskie, pieczenia chleba a czasem ogniowe nawet. Umie wszystko! I jest specem od budowlanki i majsterkowania. Wizjoner i człowiek czynu, to od jego marzenia wszystko się zaczęło..! Z wykształcenia doktor inżynier agronomii – ekspert od biologii molekularnej i pedagog, animator i lider. Skończył Szkołę Umiejętności Coachingowych i Trenerskich. To nasz kapitan jachtowy. Zorganizował kilkanaście Szkół pod Żaglami, sam w wieku 17 lat popłyną na 4-miesieczną wyprawę morską, która zmieniła jego życie.

 Kamila

Od samego początku obok Michała, wiernie stoi i kroczy Kamyczek /Kamila Kulpa/, która wraz z nim prowadzi nasz ośrodek, ogarnia administrację, pisze projekty i jest jego prawą ręką, a może nawet i szyją. Dobry duch tego miejsca. Trenerka, coach’ka i animatorka. Strukturyzuje, inspiruje i motywuje nas do działania. Jest głosem rozsądku – zwłaszcza przy szalonych pomysłach Michała. Napisała i zrealizowała kilkanaście projektów unijnych. Jest liderką procesu edukacji w szkołach rozwojowych. Prócz szkoleń psychoedukacyjnych prowadzi warsztaty batikowe, biżuterii, ale również bębniarskie i pomaga przy szczudłąch. Szkoli z komunikacji, pracy zespołowej czy innych umiejętności miękkich, ale sama jak trzeba jest twarda jak kamień…i potrafi np. pracować nad projektem do 5 nad ranem! Z wykształcenia pedagog, socjoterapeutka i trenerka, prezeska Fundacji Psychoedukacyjnej ASPIRACJE, członek zarządu Forum Animatorów Społęcznych i LGD Ziemia Lubawska. Autorka Przeglądu Kabaretów HIHIHAHA.

 Justyna

Nasza nowopowstała Pracownia Ceramiczna ma od początku swojego opiekuna – Dżastę /Justyna Krzemieniewska/. To nasza artystyczna dusza, która zajmuje się warsztatami ceramicznymi. Lepi w glinie, toczy na kole, odlewa formy. Misy, kubki, kaczuszki czy lampiony spod jej ręki możecie u nas podziwiać i kupować. Nasz Terminatorka (jak pieszczotliwie nazywa ją Kamyk) żadnej pracy się nie boi. Tynkowanie ścian gliną – proszę bardzo, zbudowanie odstojnika do gliny – żaden problem, prowadzenie ciężarówki – pikuś. Żadne rękodzieło jej nie obce. Prowadzi zajęcia z decupage, filcowania, sama szyje torby. Prywatnie miłośniczka butów i matka dwóch młodych dżentelmenów. Pracownia jest jej królestwem, ma nawet swoją glinianą koronę

 Wiola

Czas przedstawić wam Wiole zwaną Rudą /Wioleta Leśniewska/, która rzuciła duże miasto dla Kaczego Bagna. Wieloletnia harcerka, która kiedyś przyjeżdżała do KB ze swoją drużyną, a dziś nasza instruktorka tańca z ogniem i pieczenia chleba. Płonącym hula-hop kręci nawet na szyi, a z ciasta chlebowego zaplata kłosy i warkocze. Klaunady na szczudłach również nie są jej obce. Chyba tylko ona wie co i gdzie jest w naszej kaczej garderobie i wcale nie jest to szukanie igły w stogu siana. Dowodzi „Czarnymi Perłami” i uwielbia prowadzić samochód. Skończyła Akademie Młodego Animatora, a wkrótce skończy studiować Zarządzanie. W wolnych chwilach maluje.

 Magda

A oto nasza Madzia /Magda Margalska/ – mistrzyni kuchni bo kucharka to zdecydowanie za mało! To dzięki niej nasi goście wzdychają z zachwytu przy obiadach. Nikt tak nie posługuje się piekarnikiem przy pieczeniu chleba jak ona. Sama potrafi ugotować obiad dla 50 osób. Dba o porządek w Kaczym Bagnie, goni gdy zagląda jej się w garnki i gotuje najlepszą na świecie zupę serową – którą umiłowała sobie już niejedna z grup. Na pozór nieśmiała, ale temperament ma jak chili wśród przypraw. Z zawodu masażystka – z zamiłowania królowa kuchni. Swoich przepisów strzeże jak skarbów. Pojawiła się u nas dzięki projektowi „Wieś kobietami malowana” i od tamtej pory maluje smaki naszych gości.

 Kuba

A oto nasz Kubuś /Jakub Marcfeld/. Pojawił się w KB na początku szkoły średniej jako uczestnik projektu „Szkoła Młodzieżowych Animatorów i Liderów” realizowanego przez Kamilę i został do tej pory. To nasz instruktor gry na bębnach afrykańskich i byle czym, kocha muzykę. Chodzi na szczudłach i tańczy z ogniem w „Czarnych Perłach”. Fotografuje i kręci filmy oraz teledyski z młodzieżą. Jest naszym wychowankiem i sam na sobie odczuł moc Kaczego Bagna. Zawsze uśmiechnięty, z głową pełną pomysłów, nierzadko zwariowanych. Obecnie student pedagogiki i resocjalizacji, ale również animator, kabareciarz i miłośnik podróży koleją. Czasem zamienia się w klauna na szczudłach. To nasz duch zespołu o dobrym serduszku – dlatego koordynuje u nas grupy!

Kris

 

Kris /Krzysztof Leśniewski/ to nasz instruktor łucznictwa, który przenosi grupy do czasów średniowiecza opowiadając o historii łucznictwa i rycerstwa–oczywiście w odpowiednim do tego stroju. Kiedy nie strzela do tarczy, to prowadzi warsztaty teatralne całym sobą. Wulkan energii i dobrego żartu. Jest naszym mistrzem fraszki. Miłośnik sportu – zwłaszcza piłki nożnej, tańczy z ogniem w „Czarnych Perłach”, gdzie słynie z udanych improwizacji oraz chodzi na szczudłach. Nie boi się wyzwań i wszystko potrafi „ograć”. Pojawił się w KB za czasów liceum, brał udział w naszych warsztatach, by po kilku latach powrócić i wstąpić w szeregi instruktorów. Jest po Akademii Młodego Animatora. Słynie z uwielbienia do jedzenia i nieskończonego żołądka, co bardzo cieszy naszą kucharkę, a nas wciąż zadziwia…