Słowem wstępu:

Jeśli bliskie Waszemu sercu są rodzinne wyjazdy w kontakcie z naturą w stylu „slow life”, ze zdrowym jedzeniem, niespiesznym rytmem dnia, a dodatkowo lubicie kreatywne warsztaty – Zlot Kaczek jest dla Was!

Festiwal, jego otoczenie oraz atmosfera, ma Was przenieść w czasy beztroskich wakacji u babci na wsi. Mamy kury, pyszne domowe jedzenie, nawet stos siana dla Was przywieziemy, żeby można było sobie poskakać po snopkach 🙂
A Wy się zrelaksujcie, zregenerujcie i po prostu pobądźcie ze sobą, rodziną i fajną społecznością. Enjoy! 🥳

Termin: 16-18 sierpnia 2024r.

O festiwalu: 

Nie ma tu napiętego grafiku, wykładów, sztywnych godzin warsztatów… Za to mamy dużo zieleni, naturalnej przestrzeni dla swobodnej zabawy i odpoczynku, dużo hamaków, kur, pyszne jedzenie z naszego permakulturowego ogrodu no i gamę ciekawych warsztatów dla całej rodziny.

Program:

Start: Możecie przybywać do nas w piątek od godziny 12:00,
między 14:00-15:00 będzie bufet obiadowy.

A później zacznie się magia… 😊

Koniec: Zamykamy w niedzielę wspólnym obiadem o godz 14:00.
Siadamy w kręgu, dziękujemy sobie z ten czas i umawiamy się na spotkanie w przyszłym roku 😊

Atrakcje:

– otwarte przez cały festiwal wszystkie nasze strefy warsztatowe:

  • taniec z ogniem
  • kuglarstwo   
  • ceramika
  • naturalne kosmetyki, mydełka
  • łucznictwo
  • szczudła
  • pieczenie chleba
  • gra na bębnach afrykańskich
  • dzika kuchnia
  • warsztaty leśne: survival, krzesanie ognia, struganie w drewnie

Tu możesz podpatrzeć jak wyglądają warsztaty:

– strefy tematyczne dla dzieci, m.in. plaża, wykopaliska archeologiczne, wioska indiańska, naturalny plac zabaw, błotna kuchnia, sensoryka dla bosych stópek…. i… to nie wszystko 😊

strefa muzyczna – nie spodziewajcie się wielkich scen, głośnej muzyki do rana, świateł stroboskopowych… ale możecie oczekiwać dużo kojących melodii dla ciała i duszy, dźwięku gitary przy ognisku, przyjemnego bębnienia bębnów.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów muzyki do zabrania swoich gitar, fletów, akordeonów i innych instrumentów, które zmieszczą Wam się do bagażu. Będzie przestrzeń na wspólne koncertowanie i pośpiewanie 🙂

– strefa taneczna – trochę ruchu dla ciała i duszy.

– wieczorny pokaz tańca z ogniem

– międzypokoleniowe tańce w kręgu

– joga o poranku z fajnym Panem od Kombuchy

– i….. no nie, wszystkich niespodzianek Wam nie zdradzimy. Dajcie się zaskoczyć 😊

Nasi goście

Maja Wlazły – perkusistka, muzykoterapeutka, kompozytorka. W 2019 roku, zainspirowała się brzmieniem handpanu, który wykorzystuje jako instrument przewodni autorskich kompozycji. Od 2021 roku działa z wydawnictwem muzycznym Future Rust. Współpracuje również z deweloperami gier przy produkcji soundtracków oraz efektów dźwiękowych – wykonała m.in. partię instrumentów perkusyjnych ścieżki dźwiękowej gry Weakless studia Punk Notion. Maja pasjonuje się terpeutycznym wykorzystaniem muzyki oraz jej wpływem na dobre samopoczucie i wyrażanie emocji.

Zajęcia muzykoterapia aktywna – warsztaty

Michał Kowalik z Dobre Pola to specjalista od biohackingu, entuzjasta zdrowego odżywiania i ekologii. Jego pasją jest tworzenie Kombuchy i propagowanie jej zdrowotnych właściwości. Jest także ojcem samodzielnie wychowującym dwóch synów w wieku 10 i 12 lat, których edukuje w domu. Oprócz tego Michał prowadzi warsztaty kulinarne ze zdrowej, wegańskiej kuchni, na których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jego obecność na Festiwalu to nie tylko okazja do poznania tajników zdrowego stylu życia, ale także inspiracja dla innych.’

Dominik Muszyński poprowadzi dla Was warsztaty bębnowe – integracja poprzez rytm

„ Jeśli Twoje serce bije, jesteś perkusistą. Niech bęben połączy. Twoje serce z dłońmi. Niech Twoje ręce nauczą się tańczyć.” 

Muzyka grana na bębnach łączy ludzi, jest ponad podziałami społecznymi i kulturowymi. Gra na bębnach jest niebanalnym sposobem osiągnięcia stanu relaksu. Rytm płynie w krwi każdego od urodzenia, a bębny pomagają go tylko wydobyć. Pozytywnych emocji, jakich doznajemy grając wspólnie na bębnach, nie da się opisać kilkoma słowami. Zachęcamy do spróbowania

Prowadzący – od 1991 r. zajmuje się muzyką i promocją kultury etno, gra na wszelkiego rodzaju instrumentach perkusyjnych, a w szczególności na bębnach (conga i djembe). Jest liderem zespołu WADADA (czyt. ładada), z którym koncertuje na terenie całej Polski i nie tylko. Projekt ten związany jest z perkusyjną muzyką etniczną z Afryki Zachodniej, Kuby, Jamajki, Brazylii, Gruzji, Azji, Australii, Bliskiego Wschodu i był jednym z pierwszych zespołów tu, w kraju nad Wisłą, uprawiających taką muzykę.

Jest też związany z legendarną rzeszowską formacją T.H.Culture, której był współzałożycielem. Zespół ten poza mocnym punkowo-transowym brzmieniem charakteryzował się bogactwem rytmów i instrumentów perkusyjnych, za którymi stał Dominik.

Grupa Inicjatywna Miłośników Tańców w Kręgu – grupa powstała w 2019r, liczy obecnie około 15osób. Większość tancerzy wywodzi się z zespołu ludowego “Pieśni i Tańca w Toruniu”, w którym się poznaliśmy. Bierzemy udział w rozlicznych Festiwalach na terenie kraju. Tańczymy tańce z różnych części świata. Zaprosimy Was do wspólnej zabawy razem z nami, nie ma tu ograniczeń wiekowych, umiejętności – tańce w kręgu są dla każdego! 🙂

Wyżywienie:

Godziny posiłków: 8:00-9:00 śniadanie, 13:00-14:00 obiad, 18:00-19:00 kolacja.

A dla głodnych wieczorową porą możliwość zakupu zdrowych przekąsek w naszym festiwalowym sklepiku.

Podczas festiwalu będziemy Wam serwować zdrowe jedzenie oraz bufet kawowy z ciastem domowym.  Je się u nas smacznie i swojsko, mamy własny permakulturowy ogródek z warzywami, robimy przetwory, jajka również mamy ze swojego kurnika.

Poprosimy was o zabranie ze sobą naczyń oraz sztućców wielorazowego użytku, chcemy by wydarzenie przebiegało w duchu less waste. Udostępniona będzie strefa mycia naczyń dla gości.

Masz nietypowe alergie bądź diety pokarmowe? To dla nas nie problem – prosimy o kontakt przed przyjazdem, przygotujemy posiłki specjalnie dla Ciebie 😊

Nocleg:

Pole namiotowe/campingowe w cenie biletu wstępu. 

Przyłączenie do prądu: 25zł/doba (płatne na miejscu)

Dodatkowe możliwości noclegów:

– Wspólna sala z łóżkami piętrowymi (poduszka + koc) na 40 i 20os: koszt 45zł/os/noc (płatne na miejscu)

– Nocleg „ Eko – kompleks noclegowy” dla 17os : koszt 85zł/os/noc (płatne na miejscu)

Do dyspozycji trzy domki, każdy z dwoma trzyosobowymi pokojami z łazienkami. Jeden pokój 2osobowy – dostosowany dla osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózku. Kompleks Ekodomków zbudowanych z gliny i ze słomy (naturalne budownictwo) to pierwszy w Polsce budynek usługowy zbudowany metodą straw bale (pościele, ręczniki).

* W celu rezerwacji noclegu z dodatkowej opcji, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Koszt:

Bilet wstępu na Festiwal zawiera pełne wyżywienie, nocleg na polu namiotowym bądź campingowym, wszystkie atrakcje oraz warsztaty zawarte w programie.

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie

Dzieci powyżej 3 lat i Dorośli:  cena regularna 460zł/os

*zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny (prosimy o kontakt mailowy)

Bilety zakupione na miejscu, w dniu rozpoczęcia Festiwalu: 520zł/os 

Przedsprzedaż biletów trwa do 30 czerwca 2024r: 410zł/os

Bilety na 1 dzień (bez noclegu)

piątek: 150zł

sobota: 265zł

niedziela: 150zł

Bilety do nabycia na stronie Kupbilecik:

https://bkb.pl/129532-d56ff

Biuro Organizatora:
tel 515 822 900
mail: biuro@kaczebagno.pl 

Do zobaczenia! 🖐