Michal

Przedstawiamy wam szefa wszystkich szefów, twórcę Kaczego Bagna, Michała Łapińskiego zwanego Misiem, który zarządza naszą działalnością i przewodzi Spółdzielni Socjalnej. To z nim rozmawiacie przez telefon i wymieniacie maile. Michał jeśli nie pracuje w biurze, to prowadzi warsztaty szczudlarskie, pieczenia chleba a czasem ogniowe nawet. Umie wszystko! I jest specem od budowlanki i majsterkowania. Wizjoner i człowiek czynu, to od jego marzenia wszystko się zaczęło..! Z wykształcenia doktor inżynier agronomii – ekspert od biologii molekularnej i pedagog, animator i lider. Skończył Szkołę Umiejętności Coachingowych i Trenerskich. To nasz kapitan jachtowy. Zorganizował kilkanaście Szkół pod Żaglami, sam w wieku 17 lat popłyną na 4-miesieczną wyprawę morską, która zmieniła jego życie.

 Kamila

Od samego początku obok Michała, wiernie stoi i kroczy Kamyczek /Kamila Kulpa/, która wraz z nim prowadzi nasz ośrodek, ogarnia administrację, pisze projekty i jest jego prawą ręką, a może nawet i szyją. Dobry duch tego miejsca. Trenerka, coach’ka i animatorka. Strukturyzuje, inspiruje i motywuje nas do działania. Jest głosem rozsądku – zwłaszcza przy szalonych pomysłach Michała. Napisała i zrealizowała kilkanaście projektów unijnych. Jest liderką procesu edukacji w szkołach rozwojowych. Prócz szkoleń psychoedukacyjnych prowadzi warsztaty batikowe, biżuterii, ale również bębniarskie i pomaga przy szczudłąch. Szkoli z komunikacji, pracy zespołowej czy innych umiejętności miękkich, ale sama jak trzeba jest twarda jak kamień…i potrafi np. pracować nad projektem do 5 nad ranem! Z wykształcenia pedagog, socjoterapeutka i trenerka, prezeska Fundacji Psychoedukacyjnej ASPIRACJE, członek zarządu Forum Animatorów Społęcznych i LGD Ziemia Lubawska. Autorka Przeglądu Kabaretów HIHIHAHA.

Nasza Pracownia Ceramiczna ma od początku swojego opiekuna – Dżastę /Justyna Krzemieniewska/. To nasza artystyczna dusza, która zajmuje się warsztatami ceramicznymi. Lepi w glinie, toczy na kole, odlewa formy. Misy, kubki, kaczuszki czy lampiony spod jej ręki możecie u nas podziwiać i kupować. Nasz Terminatorka (jak pieszczotliwie nazywa ją Kamyk) żadnej pracy się nie boi. Tynkowanie ścian gliną – proszę bardzo, zbudowanie odstojnika do gliny – żaden problem, prowadzenie ciężarówki – pikuś. Żadne rękodzieło jej nie obce. Prowadzi zajęcia z decupage, filcowania, sama szyje torby. Prywatnie miłośniczka butów i matka dwóch młodych dżentelmenów. Pracownia jest jej królestwem, ma nawet swoją glinianą koronę

 

 

Kris / Krzysztof Leśniewski / to nasz instruktor łucznictwa, który przenosi grupy do czasów średniowiecza opowiadając o historii łucznictwa i rycerstwa. Kiedy nie strzela do tarczy, to prowadzi warsztaty cyrkowe, szczudlarskie i  teatralne. To nasz wulkan energii i dobrego żartu. Jest naszym mistrzem fraszki. Miłośnik sportu – zwłaszcza piłki nożnej. Nie boi się wyzwań i wszystko potrafi „ograć”. Pojawił się w KB za czasów liceum, brał udział w naszych warsztatach, by po kilku latach powrócić  i wstąpić w szeregi instruktorów. Jest po Akademii Młodego Animatora i Animatora Kultury. Słynie z uwielbienia do jedzenia i nieskończonego żołądka, co bardzo cieszy naszą kucharkę, a nas wciąż zadziwia…  

 

Dorota Olzacka  – to nasza instruktorka od pieczenia chleba i gry na bębnach afrykańskich. Nie obce są jej zajęcia rozwojowe z młodzieżą ani animacja czasu wolnego. Dobrym słowem i uśmiechem obdarzy każdego. Na gry i zabawy dla małych i dużych nigdy nie brakuje jej pomysłów, podobnie jak i cierpliwości. Kiedy nie pracuje z grupami, to tworzy ceramiczne cuda pod okiem naszej Justyny.

Jest animatorką kultury i socjoterapeutką, a niebawem i coachem. 

Marta Kalinowska – Szczudło  – Przedstawiamy wam naszą prawą rękę w biurze Kaczego Bagna. Z jej pojawieniem nastał porządek i systematycznośc w naszej administracji. To mistrzyni telefonu i kalendarza i to jej uśmiechnięty głos słyszycie w słuchawce dzwoniąc do biura. Jej czyste i uporządkowane biurko zachwyca nas każdego dnia. Pomaga nam w zarządzaniu i administracji, obsługuje stronę internetową i media społecznościowe.

Jest najwrażliwszym i najsympatyczniejszym pracownikiem biurowym, jakiego można sobie tylko wyobrazić. Jak my wcześniej  dawaliśmy sobie  radę bezniej – na prawdę nie mamy pojęcia!