SPOKO czyli społeczny kosz prezentowy

Opublikowane przez: Administrator Kaczegobagna wrzesień - 30 - 2019 z Możliwość komentowania SPOKO czyli społeczny kosz prezentowy została wyłączona

Mamy przyjemność podzielić się z Wami kolejną pozytywną inicjatywą 🙂

Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych przeszło pozytywnie wielomiesięczną weryfikację i możemy już oficjalnie poinformować, że wyroby ceramiczne Kaczego Bagna dołączają do SPOKO – Społeczny Kosz.

„SPOKO – Społeczny Kosz” to inicjatywa Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA. IDEĄ SPOKO jest łączenie ze sobą możliwości produkcyjnych organizacji pozarządowych (NGO) ze zidentyfikowanymi potrzebami BIZNESU. Start projektu to wyjście na rynek z ofertą zestawów prezentowych zawierających produkty wytwarzane przez NGO-sy.

ZESTAWY PREZENTOWE SPOKO stanowią alternatywę dla tradycyjnych koszy prezentowych. Dochód ze sprzedaży trafia na utworzony przez nas SPOKO FUNDUSZ , dzięki któremu możliwe jest wsparcie dalszego rozwoju organizacji z sektora ekonomii społecznej. Operatorem projektu, który zadba o dostosowanie produktu do potrzeb biznesu, został doświadczony podmiot na rynku usług komercyjnych – Studio 102 z Gdyni, a wspiera go Pracownia MAMYWENE. MECENASAMI projektu są Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki.
Pierwszym rozwiązaniem jakie oferujemy są ZESTAWY PREZENTOWE zawierające regionalne produkty spożywcze i przedmioty codziennego użytku. Kryteria doboru produktów są proste. Po pierwsze powinny być społeczne, a więc wytwarzane przez organizacje pozarządowe, a po drugie regionalne. Staramy się, aby były jak najbardziej ekologiczne. Nadrzędnym kryterium doboru DOSTAWCÓW jest jakość, której oczekują firmy oraz gotowość do realizowania wymagań rynku, czyli zapewnienie ciągłości dostaw, terminowości realizacji i powtarzalność produktu.

Nieodłącznym elementem SPOKO jest utworzony FUNDUSZ, do którego trafiają wszystkie środki, które po odliczeniu kosztów prowadzenia projektu uda się zgromadzić. Działania jakie wykonujemy w ramach prowadzenia projektu SPOKO nie mają na celu osiągnięcia zysku, lecz zwiększanie możliwości i zakresu funkcjonowania przedsięwzięcia.

Zestawy prezentowe SPOKO mają formę pudełek, których branding jest dostosowany do oczekiwań współczesnych firm. W przeciwieństwie do typowych gadżetów, upominków czy zestawów, pudełko SPOKO nie daje możliwości pełnej personalizacji. Klient będzie mógł umieścić logo swojej firmy jedynie na naklejce zlokalizowanej w konkretnym miejscu. Dlaczego? Zestawy SPOKO to coś więcej niż produkt. Wartością zestawu jest IDEA za nim stojąca i to ona jest atrakcyjna dla firm, które za pośrednictwem strony www.jestesmyspoko.pl kupią taki zestaw. Firmy obdarowując klienta lub partnera takim prezentem, komunikują swoje wartości. Tym samym tworzymy gotowe rozwiązania dla firm, które mogą je włączyć do swojej strategii CSR i dołączyć do GRONA  FIRM SPOKO. Każdy zakup będzie uhonorowany Certyfikatem Jesteśmy SPOKO!

Więcej informacji dotyczących społecznej inicjatywy oraz samych produktów można znaleźć na stronie internetowej:

www.jestesmyspoko.pl