Warsztaty, z których można skorzystać w naszym ośrodku:

 • Taniec z ogniem
 • Szczudlarskie
 • Pieczenia chleba
 • Teatralne
 • Taneczne
 • Kuglarskie
 • Garncarskie
 • Plastyczne
 • Gry na afrykańskich bębnach
 • Integracyjne
 • Kabaretowe
 • Łucznicze, strzeleckie
 • Naturalne mydełka
 • Muzykowanie na Bum Bum Rurkach
 • Arteterapia
 • Warsztaty tematyczne – Karnawał Wielu Kultur, Warsztaty Mikołajkowe, Warsztaty Wielkanocne itp

Więcej o warsztatach możesz dowiedzieć się poniżej:


TANIEC Z OGNIEM

Podczas zajęć trenujemy na przeróżnych sprzętach – kije, poi, wachlarze, smoczy kij itp – każdy znajdzie coś dla siebie. Warsztat bez względu na rodzaj sprzętu rozwija zdolności motoryczne oraz koordynację wzrokowo ruchową. Dodatkowo uczestnicy poznają podstawy tańca. Dla tych którzy zostają w Kaczym Bagnie na dłużej proponujemy próby z prawdziwym ogniem – wyzwanie, które prowadzone w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach pozwala zmierzyć się z własnym strachem i obawami. Doświadczenie, które wywołuje w uczestnikach ogromne emocje i poczucie sukcesu.


WARSZTATY SZCZUDLARSKIE

Warsztaty szczudlarskie to zajęcia wymagające zarówno pełnej sprawności fizycznej jak i umysłowej – trzeźwości umysły i wypoczętego organizmu. Wysiłek który oferują owocuje pokonywaniem lęków oraz wzmacnia uczestników. Podczas warsztatów chodzenia na szczudłach uczestnicy mają na sobie ochraniacze i kaski, a dzięki pomocy instruktorów i liny przez cały czas mogą bezpiecznie stawiać pierwsze samodzielne kroki. Ten warsztat rozwija u uczestników umiejętności motoryczne, ćwiczy równowagę, pozwala przełamać lęki i opanować emocje, dodaje pewności siebie i na pewno dodaje energii grupie.


WARSZTATY CERAMICZNE

Warsztaty ceramiczne to podróż, która zaczyna się w naszej klimatycznej pracowni ceramicznej ale prowadzi dalej do Twojego artystycznego ja. Na zajęciach proponujemy różne metody pracy twórczej z gliną – od wylepiania po kręcenie na kole. Zajęcia, która sprawdzają się bez względu na wiek uczestników. Dzieło, które stworzysz podczas warsztatów możesz zabrać ze sobą lub poszkliwić, zostawić do wypalenia a kolorowa praca dotrze do Ciebie kurierem.


WARSZTATY CYRKOWE

Podczas warsztatów cyrkowych uczestnicy mają okazję poznać techniki rozkręcania talerzy, diabolo, a także nauczyć się poprawnie żonglować, czy też chodzić po taśmie slackline. Zajęcia to świetna zabawa, dająca wiele radości, ale to nie wszystko – Posługując się cyrkowymi atrybutami aktywizujemy półkule mózgowe, zwiększamy świadomość ruchu, rozwijamy koordynację wzrokowo – ruchową oraz zwiększamy zdolność koncentracji.


EKSPERYMENTY NAUKOWE

Zajęcia te oparte są na szeregu bezpiecznych eksperymentów i doświadczeń, które uczestnicy będą realizować pod okiem animatorów/naukowców. Będą to doświadczenia fizyczne oraz chemiczne, dzięki którym dzieci poznają różne procesy zachodzące w przyrodzie, a także otaczającym ich świecie. Warsztaty łączą zabawę z nauką, inspirują, motywują, rozbudzają ciekawość, zachęca do zdobywania wiedzy i doświadczeń.  Celem tak prowadzonych zajęć jest uświadomienie dzieciom, że wiedza stanowi jeden wielki zintegrowany obszar, a poznawanie go jest wspaniałą przygodą.


WARSZTATY TEATRALNE

Zajęcia teatralne w Kaczym Bagnie przyjmują przeróżną formę – od jednej godziny zajęć animacyjnych, gdzie bawimy się „sceną” po kilkudniowe wyzwanie zbudowania spektaklu od podstaw. Zajęcia budują pewność siebie, zwiększają świadomość ciała, rozbudzają wyobraźnię oraz otwierają na innych.


GRA NA BĘBNACH AFRYKAŃSKICH

Warsztat gry na bębnach afrykańskich to nie tylko warsztat muzyczny ale też warsztat komunikacji. Poza poznawaniem zasad odnośnie samego grania uczestnicy maja szanse wyrażenia siebie w nowy niekiedy nieznany im wcześniej sposób. Staramy się aby poza porcją wiedzy odnośnie np. fizyki fal dźwiękowych oraz informacji na temat budowy i pochodzenia instrumentów mieli możliwość wydobyć z siebie emocje i uczucia których w konwencjonalny sposób przedstawić nie mogą. Zabawa z rytmami i dźwiękami działa na umysł i wyobraźnie uczestników. Nasze zajęcia dostosowane są do ekspresji grupy i to ona nadaje im dynamiki.


ARTETERAPIA

To twórczy trening, terapia wykorzystująca proces tworzenia lub wynik procesu twórczego do wzbogacenia własnej osobowości. Jest to metoda poznawania siebie – przygoda z tworzeniem i twórczym myśleniem. Metoda arteterapii polega przede wszystkim na własnej, indywidualnej pracy twórczej, podczas której można skonfrontować się z własnymi emocjami. Pozwala na swobodną wypowiedź artystyczną, która w założeniu arteterapii daje upust wewnętrznym problemom, pozwalając je nazwać, zanalizować i w konsekwencji oswoić.


PIECZENIE CHLEBA

Podczas tych warsztatów instruktor przeprowadza uczestników przez cały proces powstania chleba. Począwszy od pszenicy wyrosłej z ziemi, poprzez proces zbioru, przechowywania, mielenia na mąkę, dobór pozostałych składników,
formowania ciasta, aż do samego wypieku. Osoby doświadczają, że każdy element i etap procesu jest ważny, aby osiągnąć końcowy efekt w postaci dobrze wyrośniętego chleba, który potem można wspólnie zjeść na kolację. Edukacyjnym wymiarem warsztatów jest nauka biochemii i fizyki w praktyce.


WARZSZTATY ŁUCZNICZO – HISTORYCZNE

Zajęcia łucznicze to swojego rodzaju wehikuł czasu, którym przenosimy się do okresu XV w. by poznać tradycje, oręż, jadłospis, ówczesną modę czy też kuluary życia codziennego. To aktywna, żywa lekcja historii, podczas której poznamy często pomijane w podręcznikach szczegóły, ale też potrenujemy koncentrację i celne oko podczas strzelania z łuku, czy poczujemy na sobie ciężar średniowiecznej zbroi.


NATURALNE MYDEŁKA

Warsztaty mydlarskie to zajęcia pobudzające zmysł węchu, dotyku oraz wzroku. Pozwalają one uczestnikom eksperymentować z formą, kolorem, fakturą oraz zapachem. Każda osoba, biorąca udział w warsztacie ma możliwość nie tylko wykonać ale również zaprojektować własne glicerynowe mydełko, które oczywiście zabierze z sobą do domu.


WARSZTATY INTEGRACYJNE

Warsztaty integracyjne pozwolą się lepiej poznać uczestnikom, wzmocnić relacje i zwiększyć zaufanie wewnątrz grupy. Zajęcia te zapoczątkują proces budowania grupy, zapewnią głębszą integrację wśród uczestników, zbudują więzi między uczestnikami.


WARSZTATY TEMATYCZNE

W naszej ofercie w ciągu roku pojawiają się też warsztaty tematyczne takie jak Karnawał Wielu Kultur, Warsztaty Wielkanocne, Warsztaty Mikołajkowe itp.